ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!


Скачати 98.42 Kb.
НазваХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
Дата09.04.2013
Розмір98.42 Kb.
ТипДокументи
obuch.com.ua > Право > Документи
СВЯТО-ПОКРОВСЬКИЙ ЛИСТОЧОК

Українська Православна Громада Покрови Пресвятої Богородиці

Église orthodoxe ukrainienne
Sainte-Marie-Protectrice2246 boul. Rosemont,
Montréal Quebéc H2G 1T5


Митрат Ігор Ю. Куташ, Настоятель

(514) 276-2477; mobile: (514) 591-5329

e-mail: kutash@unicorne.org

Прот. Юрій Бриґідир (приписаний)

Іподиякон Платон Бойко

Читець Олександер Мельник

Дяк Михайло Нечай

Диригент Хору Клавдія Мельник
website: www.svyatapokrova.org

e-mail: parish@svyatapоkrova.org

Rt. Rev. Dr. Ihor G. Kutash, Rector

(514) 276-2477; mobile: (514) 591-5329

e-mail: kutash@unicorne.org

Archpriest George Brygidyr (attached)

Subdeacon Plato Boyko

Reader Dr. Alexander Melnyk

Cantor Michael Nechay

Church Choir Master Claudia Melnyk


Dr. Alexander Melnyk, Church Council Chair: (514) 697-5506; e-mail: camelnyk@videotron.ca

6-го травня /May 6, 2012 р. Б.
ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

CHRIST IS RISEN! TRULY HE IS RISEN!

LE CHRIST EST RESSUSCITÉ! EN VERITÉ IL EST RESSUSCITÉ!

Неділя 4-та по Пасці, про розслабленого. Голос 3-ій. Вмч. Юрія Побідоносця (303). Мц. цариці Олександри (303). Мчч. Анатолія і Протолеона (303). Мч. Лазаря болгарського (1802). Прав. Тавіфи (І) (перехідне святкування у неділю 4-ту по Пасці). Рання Євангелія: 4-та: Луки 24:1-12. Літургія: Діянь 9:32-42; Івана 5:32-42; Великомученика: Діянь 12:1-11; Івана 15:17-16:2..

4th Sunday after Pascha, of the Paralytic. Tone 3. Holy Greatmartyr, Victory-bearer and Wonder-worker George (303). Holy Empress Alexandra (303). Martyrs Anatolius and Protoleon, soldiers converted by witnessing the martyrdom of St. George. Martyr Lazar of Bulgaria (1802). Ven. Tabitha (I) (movable feast falling on the 4th Sunday after Pascha). Matins Gospel: G4: Lk. 24:1-12. Liturgy: Acts 9:32-42; Jn. 5:1-15; Great-martyr: Acts 12:1-11; Jn. 15:17-16:2.

ПОРЯДОК БОГОСЛУЖЕНЬ

Сьогодні: 9:00 ран. Літургія. (Увага: Літургія аж до 19-го серпня починаються о 9:00 ран. Тоді о. Ігор буде на канікулах в неділі 26 серпня і 2-го вересня).

9-го травня, Середа, Переполовення Пятдесятниці: 9:30 ран. Літургія i Aкафист Божій Матері. Панахида за бл. в. Віру Нечай (31-ша р.),

12-го травня, Субота: 4:00 по пол. Вечірня.

13-го травня, Неділя 5-та після Пасхи, про Самарянку: 9:00 ран. Літургія.

16-го травня, Середа: 10:00 ран. Aкафист Божій Матері.

19-го травня, Субота: 5:00 по пол. Вечірня.

20-го травня, Неділя 6-та після Пасхи, про Сліпого: 9:00 ран. Літургія.

ORDER OF SERVICES

Today: 9:00 a.m. Liturgy. (N. B.: Sunday Liturgies right up to August 19 will start at 9:00 a.m. Then Fr. Ihor will be away on vacation on August 26 & September 2).

May 9, Wednesday, Mid-Feast of Pentecost: 9:30 a.m. Liturgy and Akathist to the Mother of God. Panakhyda for Vera Nechay (31st ann.) of blessed memory.

May 12, Saturday: 4:00 p.m. Vespers.

May 13, Fifth Sunday after Pascha, of the Samaritan Woman: 9:00 a.m. Liturgy.

May 16, Wednesday, Mid-Feast of Pentecost: 10:00 a.m. Akathist to the Mother of God.

May 19, Saturday: 5:00 p.m. Vespers.

May 20, Sixth Sunday after Pascha, of the Blind Man: 9:00 a.m. Liturgy.

Молимось за недужих парафіян і ближніх: Протоєрея Юрія Бриґідира, Протоєрея Федора Осиченка, Митрата Миколая й Добродійку Ґеню Равликів, Диригента-емірита Івана Семеновича Козачка, Лурдес Авдимірець, Віру Авраменко, Галю Анисимів, Олену Вітвіцьку, Василя Замковця, Михайла Зозулю, Моніку Дезотел, Володимира Дзиру, Татяну Дудін, Івана й Ніну Замоздрів, Стефанію Гайчук, Клавдію Горонович, Романа Гриціва, Віктора Івановича Киричка, Віктора Cтефановича Киричка, Олю Кліму, Валентину Кобилецьку, Надію Левіцьку, Галину Мельник, Галину Мирошниченко, Меланію Момот, Олега Переґудова, Олександра, Аркадія й Таню Правдюків, Оксану Рибінську, Галину Романюк, Галину Рубас, Ларису Рудич, Євгена Савчука, Олександра Секретарьова, Степана й Марію Стареньких, Олену Терещенко, Татяну Швецову, Наталію Шульгову та Леонтину Яворську.(Список недужих, який знаходиться у нас на Св. Престолі, та якого читає о. Ігор кожний Неділі в Вівтарі – містить набагато більше імен).

Помолімось за покійних бл. п.: Модест Цмоць, громадський діяч, що заснув у Господі 4-го ц. м. у віці 70 літ. Щире співчуття родині та близьким. Покійному – Царство Небесне! Вічна йому пам'ять.

Чергова зустріч Молоді при Парафії відбудеться у неділю 20-го травня поч. о 6:00 веч. у Церковному залі. Буде піцца. О 7:00 веч. відбудеться «Кофі-Гавз». Інформації: о. Ігор - 514-276-2477. Next youth gathering will take place Sunday. May 20 beginning at 6:00 p.m. in the Church Hall. There will be Pizza. At 7:00 p.m. there will be a Coffee-House. Info: Fr. Ihor – 514-276-2477.

Пожертви на Громаду можна передавати через Інтернет з нашого сайту через canadahelps.org. (Внесіть “Church of St. Mary” і ми самі перші на списку.) Вдячні за Вашу щедрість! You may now donate to the Parish on the internet from our website via canadahelps.org. (When you enter “Church of St. Mary” we are first on the list.) Thank you for your generosity!

Émission radiophonique Voix Orthodoxes à Radio Ville-Marie, 91,3 FM, tous les mercredis soirs à 21h00, et en reprise dans la nuit du mercredi au jeudi à 2h00 a.m. N.B. Radio Ville-Marie is supported by the public. Please donate at: http//www.radiovm.com/Information/Dons.aspx.

СЯЮЧА КРАСА СВЯТИХ

Новий Священномученик Василь Мартиш Тератинський

«Я нікому жодного зла не вчинив, і від нікого не тікатиму. Христос не втікав.» (Св. Василь, доручаючи себе Отцеві Небесному)

Не багато тем наcтільки конфліктні в православних Християн, як місце націоналізму в Церкві. Розмірковуючи над цим, я пригадую коментар про націоналізм публіциста Романа Олійника на курсі, якого він викладав в університеті Маꥳлл в половині 1970-х років. Він сказав, наскільки я пам'ятаю: "Націоналізм ґрунтується на любові". Ця думка стала мені джерелом натхнення [подібно, як пісня гурту Да Гу: «Love, Reign O’er Me» («Любове, володій мною»)].

На жаль, любов не завжди керувала чи правила життям упавши людей (а це – всі ми)), які знаходять свою ідентичність в цьому русі. Або, мабуть краще, коли любов до нації стала богом, вона стала демоном [відгомін спостереження К. С. Льюїса у його праці, The Four Loves, («Чотири любові»)]. На 4-го травня (це – 21-го квітня за юліанським календарем) ми святкуємо відданого (етнічного українця) православного Священика, який служив не тільки в Польщі, але й на Алясці, в Пенсільванії, Коннектикут, Нью-Йорку - і в Канаді. Він був намічений для вбивства, разом зі своїм Митрополитом, російським націоналістом у 1923-му р. а, в кінці життя відданого служіння Церкві, прийняв мученицьку смерть від польських націоналістів (хоча деякі джерела кажуть, що комуністи) в 1945-му р. Це - Новий Священномученик Василь Мартиш (польською мовою Bazyli Martysz) Тератинський.

Св. Василь народився 20-го лютого 1874-го р. в тому ж селі, в якому він засвідчив про Христа, прийнявши вінець Мученика 71 років потому, в Тератині на Грубешівщині на південному сході Польщі. Його батько був суддею, який став парафіяльним Священиком після свого виходу на пенсію. У віці 10 літ Василькo відвідав Нью-Йорк зі своїм батьком. Візит співпав з візитацією в тому місті Єпископа Володимира (Соколовського-Автономова), уродженця Полтавської області в Україні, який в той час був помічником Св. Миколая Касаткіна у його місії в Японії, і незабаром став Єпископом російської Єпархії Алеутських островів і Аляски. Владика був вражений, прекрасним співом хлопчика і прорік, що він стане Священиком і служитиме в Північній Америці.

Його слова справили глибоке враження на Василька. Він вивчав Богослов'я в семінарії в Холмі [Первоієрарх Української Православної Церкви в Канаді, Митрополит Іларіон, був Єпископом цієї Єпархії з 1940-го по 1945-го рр.]. Ректором був майбутній Єпископ Алеутських островів і Північної Америки, а потім і Патріарх Московський, Св. Тихон (Белавін). (Єпископ Володимир теж раніше був інспектором семінарії в Холмі). Незабаром після закінчення Василь одружився з Ольгою Новіковою, а 10-го грудня 1900-го р. був висвячений в сан Священика і незабаром відплив до Америки служити на Алясці під керівництвом нещодавно призначеного Єпископом, Св. Тихона.

Дві дочки, Віра і Ксенія (актриса і зірка польської опери відома, як Ксенія Ґрей), народилися на Алясці перед переїздом сім'ї в Пенсільванію, потім в Коннектикут, а потім у Нью-Йорк. Народився син, якого теж назвали Василем, і дочка, Олена. (Василь молодший боровся в якості капітана польської армії, коли нацисти вторглися з заходу, а потім був інтернований в СРСР, коли захопили його після того, як вторглися в Польщу зі сходу. Потім він воював в армії лейтенанта-полковника Владислава Андерса, і поселився у Канаді після війни, до свого впокоєння в Господі в Торонто в 1979-му р.). О. Василь був призначений в Едмонтон і Восток в Альберті і став Деканом Альберти та Манітоби. Та сім'я прагнула своєї батьківщини, і після майже 12-ох років служби в Північній Америці, вони повернулися до Польщі. Перша світова війна змусила Maртишів шукати притулку в Москві, в Монастирі Св. Андроніка під захистом свого старого друга, Єпископ Володимира. З перемогою більшовиків о. Василь знайшов роботу розвантажувати вагони, під їхнім неприхильним оком.

У 1919-му р. родина могла повернутися до Польщі. О. Василь незабаром попросили організувати православних Капеланів у Польській армії. Він отримав церковну нагороду Протоієрея і військову нагороду полковника. Служив він був вірно на цій посаді 25 років. Також допомагав він Митрополитові Варшавському, Юрію (Ярошевському), в його зусиллях, дуже бажаних польським урядом, видалити Церкву Польщі з-під юрисдикції Московського Патріархату, як Церкву автокефальну. Митрополита застрілив 8-го лютого 1923-го р., російський націоналіст, Архимандрит Смарагд (Латишенко), який, мабуть, також мав особисту неприязнь до нього. О. Смарагда затримали раніше, ніж він міг добратися до своєї чергової жертви, о. Василя.

Після організації державних Похоронів для Митрополита Юрія, під охороною поліції, о. Василь продовжував свою працю з новим Первоієрархом (етнічним росіянином) Митрополитом Діонісієм (Валединським). На 13-го листопада 1924-го р., Патріарх Константинопольський Григорій VII (Зервудакіс), 4 дні перед тим, як заснув у Господі, видав Томос, підписаний членами Священного Синоду, надаючи автокефалію Церкві Польщі, яка раніше входила до складу Київської Митрополії, проголосивши, що передача її церковній владі в Москві в 1685-му р., був неканонічною а, крім того, умови передачі не була дотримані. (Відповідно до цього Томоса, в травні 1942-го р. Митрополит Діонісій благословив свячення більше дванадцяти Єпископів в Соборі Св. Андрія у Києві для Української Автокефальної Православної Церкви - відродження СРСР призвів до їх втечі і тим же зміцнення Українських Церков на Заході в підготовці вірою до чергового відновлення після його падіння).

О. Василь брав активну участь в служінні воїнам Української Народної Республіки, які були перейшли до Польщі після поразки від більшовиків і були поселені в табори для інтернованих. На 8-го липня 1921-го р., він відслужив Літургію українською мовою для більш ніж 5000 інтернованих, а також українською мовою виголосив проповідь. Він і організував підготовку Священиків для служіння їм. На 25-річчя рукоположення о. Василь був нагороджений орденом «Polonia Rеstitutа» («Відновлена Польша») за службу для Польщі особливо щодо автокефалії її Православної Церкви.

О. Василь вийшов з діяльної служби в 1936 році у віці 62 років, з наміром вижити решта своїх років у своєму рідному селі Тератині. Він побудував будинок для своєї овдовілої матері і тещі, а інший для своєї родини. Це мирна життя тривало недовго. Нацисти вторглися в Польщу у вересні 1939-го р., і жити стало важко й небезпечно. Його молодша дочка Олена, переїхала, разом з чоловіком і дочкою, щоб допомогти батькові після того, як їх бабусі й матір заснули в Господі.

Найважче випробування було попереду. У Велику П'ятницю, 4-го травня 1945-го р., вторглися у дім о. Василя. Його попередила знайома та він сказав: «Я нікому жодного зла не вчинив, і від нікого не тікатиму. Христос не втікав.» Загарбників, ймовірно, більш мотивовані жагою цінностей, ніж націоналістичними (або комуністичними) ідеалами, не поважав ні його чину ні сану. Вони катували о. Василя впродовж 4-ох годин перед запечатанням його Мучеництва кулею. Вони збиралися зробити те ж саме з Оленою, але пом’якли, коли вона опустилася на коліна, щоб помолитися перед іконою Христа.

О. Іван Левчук очолив Похорони Священномученика в Холму у Велику Суботу (не можна Похорони служити в Світлу седмицю) а поховання відбулося в Тератині. В жовтні 1963-го р. о. Василя земні останки були повторно поховані на православному кладовищі на Волі в Варшаві, поряд з тими ж його дружини і тещі (там же поховані й останки ветеранів армії Української Народної Республіки). У 2003-му р. його Святі Мощі були перенесені до Церкви Івана Ліствичника поруч із цвинтарем, а 7-8-го червня того ж року він був причислений до лику Святих у Холмі разом з іншими мучениками Холмськими й Підляськими. Православні солдати польської армії шанують Св. Василя як свого Аокровителя. (Статтю про Святого написану Ярославом Харкевичем можна знайти тут).

Новий Священномученик Василь єднається з «хмарою свідків» (Євреїв 12:1), у заступстві за нас і заклику внести й свій вклад в Молитви й працю на повне проявлення мирного Царства Отця, Сина і Святого Духа, яке увів у цей світ Своїм Втіленням Господь, Бог і Спас наш Ісус Христос. (іюк)

THE RADIANT BEAUTY OF THE SAINTS

New Hieromartyr Vasyl’ Martysz of Teratyn

"I have done no harm to anyone and I will not run away from anyone. Christ did not run away" (St. Vasyl’, placing himself in the Heavenly Father’s Hands)

Few subjects are as divisive of Orthodox Christians as the place of nationalism in the Church. Pondering this, I recall a comment on nationalism by publicist Roman Olynyk at a course at he taught McGill University in the mid-1970’s. He said, as I recall it: “Nationalism is based on love”. This thought has been an inspiration to me (as has the song by The Who “Love, Reign O’er Me”).

Alas love has not always been the guide or ruler in the lives of fallen human beings (all of us) who find their identity in this movement. Or, perhaps better, when love of nation became a god, it became a demon (an echo of C. S. Lewis’ observation in his work The Four Loves). On May 4 (which is April 21 on the Julian Calendar) we commemorate a dedicated (ethnic Ukrainian) Orthodox Priest who served parishes not only in Poland but also in Alaska, Pennsylvania, Connecticut, New York – and Canada. He was marked for assassination, together with his Metropolitan, by a Russian nationalist in 1923 and, at the end of a life of dedicated service to the Church, was martyred by Polish nationalists (although some sources say Communists) in 1945. It is the New Hieromartyr Vasyl’ (in Polish Bazyli) Martysz of Teratyn.

St. Vasyl’ was born on February 20, 1874, in the same village in which he was to bear witness to Christ by his Martyr’s crown 71 years later, Teratyn in Hrubieszow (Hrubeshiv in Ukrainian) County in southeastern Poland. His father was a judge who became a Parish Priest after his retirement. At 10 years of age Vasyl’ko visited New York with his father. The visit coincided with a visitation in the city by Bishop Volodymyr (Sokolovsky-Avtonomov), a native of the Poltava region of Ukraine, at that time assistant to St. Nicholas Kasatkin in his mission in Japan, and shortly to become Bishop of the Russian Diocese of the Aleutian Islands and Alaska. Vladyka noted the lad’s beautiful singing and prophesied that he would be a Priest and serve in North America.

His words made a deep impression on Vasyl’ko. He studied theology at the seminary in Chelm (in Ukrainian, Kholm, - Metropolitan Ilarion (Ohiyenko), Primate of the Ukrainian Orthodox Church of Canada, was Bishop of this Diocese from 1940 to 1945). The Rector was future Bishop of the Aleutian Islands and North America, and later Patriarch of Moscow, St. Tikhon (Belavin). (Bishop Volodymyr, too, had been inspector of the Seminary in Kholm). Soon after his graduation Vasyl’ married Olga Novikova, on December 10, 1900, was ordained a Priest and soon sailed off to America to minister in Alaska under the direction of the newly-appointed Bishop, St. Tikhon.

Two daughters, Vera and Ksenia (actress and Polish opera star known as Xenia Grey), were born in Alaska before the family moved to Pennsylvania, then to Connecticut and then New York. A son, also named Vasyl’, and a daughter, Helen, were born. (Vasyl’ Jr. fought as a captain in the Polish army when the Nazis invaded from the west and then was interned by the Soviets who captured him after they invaded Poland from the east. He then fought in the army of Lieutenant Wladyslaw Anders, and found a home in Canada after the war until his falling asleep in Toronto in 1979). Fr. Vasyl’ was assigned to Edmonton and then Vostok in Alberta and became Dean of Alberta and Manitoba. However, the family longed for their homeland, and after nearly 12 years of service in North America, they moved back to Poland. The outbreak of the First World War forced the Martyszes to seek refuge in Moscow at the St. Andronicus Monastery under the protection of their old friend, Bishop Volodymyr. With the victory of the Bolsheviks Fr. Vasyl’ found work unloading boxcars under their hostile surveillance.

In 1919 the family could move back to Poland. Fr. Vasyl’ was soon asked to organize an Orthodox Chaplaincy in the Polish army. He was given the Church award of Archpriest and the military award of Colonel. He served faithfully at this post for 25 years. He also assisted Metropolitan of Warsaw, George (Jaroszewski), in his efforts, much desired by the Polish government, to remove the Church of Poland from under the jurisdiction of the Patriarchate of Moscow as an autocephalous Church. The Metropolitan was shot on February 8, 1923, by Archimandrite Smaragd (Latyszenko), a Russian nationalist who, apparently, also had a personal grudge against him. Fr. Smaragd was arrested before he could get to his next target, Fr. Vasyl’.

After organizing a state funeral for Metropolitan George, under police protection, Fr. Vasyl’ continued his work with the new Primate (an ethnic Russian), Metropolitan Dionisius (Waledinski). On November 13, 1924, Patriarch of Constantinople, Gregory VII (Zervoudakis), 4 days before falling asleep in the Lord, issued a Tomos, signed by the members of the Holy Synod, granting autocephaly to the Church of Poland, formerly part of the Kyivan Metropolia, proclaiming that the transfer of ecclesiastical authority to Moscow in 1685, had been uncanonical and that, further, the conditions of that transfer had not been followed. (In keeping with this Tomos, in May of 1942, Metropolitan Dionisius blessed the ordination of more than a dozen Bishops in St. Andrew’s Sobor in Kyiv for the Ukrainian Autocephalous Orthodox Church – the resurgence of the USSR led to their flight to strengthen the Ukrainian Churches of the West to prepare, by faith, for another renewal after its fall).

Fr. Vasyl’ was active in ministering to the soldiers of the Ukrainian National Republic, who crossed over into Poland after their defeat by the Bolsheviks and were placed in internment camps. On July 8, 1921, he celebrated Liturgy in Ukrainian for over 5000 internees and also delivered a sermon in Ukrainian. He organized training for Chaplains to minister to them. On the 25th anniversary of his ordination Fr. Vasyl’ was awarded the Order of Polonia Restituta for his service to Poland especially with regard to the autocephaly of its Orthodox Church.

Fr. Vasyl’ retired from active service in 1936 at the age of 62, planning to live out the remainder of his years in his home village of Teratyn. He built a home for his widowed mother and mother-in-law and another for his family. This peaceful life did not last long. The Nazis invaded Poland in September 1939 and life became hard and dangerous. His youngest daughter, Helen, moved in, together with her husband and daughter, to help her father after their grandmothers and mother fell asleep in the Lord.

The hardest trial was to come. On Holy Friday, May 4, 1945, Fr. Vasyl’s home was invaded. He had been warned by an acquaintance but said: “"I have done no harm to anyone and I will not run away from anyone. Christ did not run away." The invaders, likely motivated more by greed for valuables, than by nationalist (or Communist) ideals, had no respect for his rank or vocation. They tortured Fr. Vasyl’ for four hours before sealing his Martyrdom with a bullet. They were about to do the same to Helen but relented when she knelt to pray before the Icon of Christ.

Fr. John Lewczuk officiated at the Martyr’s funeral in Chelm on Holy Saturday (no funerals could be held in Bright Week) and interment took place in Teratyn. In October of 1963 Fr. Vasyl’s earthly remains were re-interred in the Orthodox cemetery in the Wola district of Warsaw, next to those of his wife and mother-in-law (the remains of veterans of the army of the Ukrainian National Republic are interred there as well). In 2003 his holy Relics were brought into the Church of St. John Climacus beside the cemetery and on June 7-8 of that year he was canonized in Chelm together with other Martyrs of Chelm and Podlasie. Orthodox soldiers of the Polish army honour St. Vasyl’ as their patron. (An article on the Saint by Jaroslaw Charkiewicz may be found here).

New Hieromartyr Vasyl’ joins with the “cloud of Witnesses” (Hebrews 12:1) to intercede for and urge us to do our part in praying and working for the full manifestation of the peaceful Kingdom of the Father, Son and Holy Spirit, ushered into this world by the Incarnation of our Lord, God and Saviour Jesus Christ. (igk)

Bulletin Sponsors

Alfred Dallaire-Memoria – constant friends of the Ukrainian community, offering support and help in times of bereavement. Tel. 514-277-7778.

Fleurs de Zofia: Zofia Kurhan. 4535 Belanger est, Rosemount. Open 11:00–17:00 Monday to Saturday. Orders by phone after hours: 514-376-6566.

Фахова направа одягу/Professional mending of clothing: Таня/Tanya (514) 274-0878 або/or (514) 708-8014.

Pengraphics: typesetting in Ukrainian, English, French & Italian. In memoriam, thank you cards, wedding, baptismal & anniversary invitations, graphic design & websites. 514-594-4436. www.pengraphics.com; info@pengraphics.com.

Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
СВІТЛЕ ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСЕННЯ. ПАСХА ГОСПОДНЯ, ВЕЛИКДЕНЬ. Прп. Тита чудотворця (IX). Мчч. Амфіана та Єдесія (306). Мч. Полікарпа (IV)....

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
Пінського, Пере'яславського чудотворця (1688). Мч. Олександра Римського (298). Свт. Павсикакія, єп. Синадського (606). Свв. Георгія...

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
ПАСХА ГОСПОДНЯ, ВЕЛИКДЕНЬ. Прп. Феодора Сикеота, Єп. Анастасіопольського (613). Апп. Нафанаїла, Луки й Климента (І). Прп. Віталія...

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
Новгородського (1108). Свт. Доната, єп. Єврії (близько 387). Обрітення мощей сщмч. Василія, єп. Амасійського (322). Прп. Климента,...

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
Пасхи: про Сліпого. Голос Сщмч. Ферапонта, єп. Сардійського (III). Перенесення мощей святих Київських митрополитів: Кипріяна, Фотія...

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
Мч. Акакія сотника (303). Прп. Ніла Сорського (1508). Прпп. Іоана Зедазнійського та учеників його. Св. Олексія (Тота) з Вилкес-Бар,...

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
Антипасха. Неділя 2-га по Пасці, Cв. Апостола Фоми. Мч. Євпсихія (362). Мчч. Дисана єп., Маріава пресвіт., Авдієса та інших 270 (362-...

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
Знайдення мощей свт. Олексія, митр. Київського і всієї Русі чудотворця (1431). Собор Преподобно-мучеників Холму і Підлашя (переходове...

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
Мцц. Агапії, Ірини і Хіонії (304). Мч. Леоніда і мцц. Харієси, Ніки, Галини, Калісти, Нунехії, Василиси, Феодори, Ірини та інших...

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
Антипасха. Неділя Св. Ап. Фоми. Дев'яти мчч. Кизичеських: Феогніда, Руфа, Антипатра, Феостиха, Артеми, Магна, Феодота, Фавмасія і...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
obuch.com.ua
Головна сторінка