Подайте податкову декларацію з податку на нерухомість до 31 січня


Скачати 70.97 Kb.
НазваПодайте податкову декларацію з податку на нерухомість до 31 січня
Дата29.03.2013
Розмір70.97 Kb.
ТипДокументи
obuch.com.ua > Право > Документи
Подайте податкову декларацію з податку на нерухомість до 31 січня

Податкова нагадує, що з 1 січня 2013 року в Україні введено податок на нерухомість. Це передбачено статтею 265 Податкового кодексу України. Платниками такого податку є власники житлової нерухомості, як фізичні, так і юридичні особи, у тому числі і нерезиденти.

Юридичні особи розраховують податок самостійно за станом на 1 січня звітного року і подають декларацію про суми нарахованого податку в органи ДПС по місцезнаходженню об’єкта житлової нерухомості до 1 лютого цього ж року.

У такій декларації нарахована за рік сума податку розподіляється по кварталах рівними частинами.

Юридичній особі нарахований податок необхідно сплачувати щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.
Пульс податкової” - ініціатива податківців

Сьогодні робота податкових органів спрямована насамперед на те, щоб відійти від фіскальних функцій і перетворити податкову на високопрофесійну сервісну службу для платників податків.

З цією метою державною податковою службою України запроваджено сервіс, за допомогою якого кожен платник податків гарантовано отримає відповідь на своє запитання. Ініціатива податківців має назву «Пульс податкової».

«Пульс податкової» - це гаряча телефонна лінія, що працює за принципом call-back (податківці не тільки приймуть звернення, але й потім повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи). Лінія працює цілодобово: з 8-30 до 19-30 інформацію про неправомірні дії прийматимуть оператори, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

Роботу цього проекту контролює особисто Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

Номер «Пульсу податкової»: (044) 284-00-07.
Про що запитували на семінарі

Минулого тижня для платників податків проведено тематичний семінар щодо змін до Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 січня 2013 року, а також актуальних питань складання річної звітності, подання звітності, зокрема, в електронному вигляді. Відповіді на питання, які цікавили учасників семінару, надаємо на сторінках газети.

- Чи повинні платники податку на прибуток, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за 2012 рік не перевищують 10 млн. грн. сплачувати авансові внески?

- З 1 січня 2013 року платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період – 2012 рік не перевищують 10 мільйонів гривень, не розраховують та не сплачують у 2013 році щомісячні авансові внески (у тому числі за січень-лютий 2013 року).

Такі платники сплачуватимуть податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному податковому році.

- Чи передбачена пільга з податку на прибуток для суб’єктів господарювання, які реалізують проекти в пріоритетних галузях економіки?

- Така пільга запроваджена з 1 січня 2013 року для суб’єктів господарювання, які планують реконструкцію або модернізацію виробництва на суму від 0,5 до 3 млн. євро. Зокрема, отриманий такими суб’єктами прибуток оподатковуватиметься за ставками: з 01.01.2013 року по 31.12.2017 року – 0%, з 01.01.2018 року по 31.12.2022 року – 8%, з 01.01.2023 року – 16%.

Водночас, такі суб’єкти повинні відповідати критеріям: нові робочі місця – від 25 до 150 осіб, середня заробітна плата у 2,5 рази повинна перевищувати мінімальну.

При цьому сума пільги не може перевищувати суму інвестиції підприємця.

Облік діяльності на пільгових умовах ведеться окремо.

- Чи всі юридичні особи повинні подати звітність із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

- Звітність із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повинні подати ті юридичні особи, у тому числі і нерезиденти, які є власниками житлової нерухомості. Юридичні особи розраховують податок самостійно за станом на 1 січня звітного року і подають декларацію про суми нарахованого податку в органи ДПС по місцезнаходженню об’єкта житлової нерухомості до 1 лютого цього ж року.

- На який коефіцієнт необхідно індексувати нормативну грошову оцінку земель станом на 01.01.2013 за 2012 рік при складанні Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)?

- Нормативну грошову оцінку земель станом на 01.01.2013 за 2012 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,0, який відповідно до пункту 289.2 статті 289 Податкового кодексу України розраховано виходячи з індексу споживчих цін за 2012 рік - 99,8%.

Податкова декларація з плати за землю подається до 20 лютого звітного року.

Де отримати консультацію з питань декларування доходів громадян

Шановні громадяни! Консультаційні послуги з питань декларування Ви зможете отримати особисто звернувшись в Центр обслуговування платників податків, що знаходиться на першому поверсі приміщення Прилуцької ОДПІ, чи за телефоном 5-38-12.

Консультацію можна також отримати, зателефонувавши до Інформаційно - довідкового департаменту державної податкової служби України за номером: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів у робочі дні з 8.00 до 20.00).

З 1 січня 2013 року змінено порядок сплати податку на прибуток

Згідно зі змінами до Податкового Кодексу України, внесеними Законом від 05.07.2012 року № 5083, запроваджено сплату щомісячних авансових внесків податку на прибуток.

Платники податку на прибуток, у яких доходи у декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2012 року перевищують 10 мільйонів гривень, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок у розмірі 1/9 суми податку на прибуток, нарахованої за дев’ять місяців 2012 року.

Авансовий внесок у січні та лютому 2013 року сплачується протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Враховуючи те, що 20 січня 2013 року - неділя, авансові внески сплачуються не пізніше 18 січня та 20 лютого 2013 року відповідно.

Авансові внески, що сплачуються у січні та лютому 2012 року, є узгодженими сумами податкових зобов’язань і нараховуються в автоматизованому режимі в картках особових рахунків платників.

Разом з декларацією з податку на прибуток за 2012 рік платники податку на прибуток з доходом понад 10 млн.грн. за рік подають розрахунок авансових внесків. Авансовий внесок визначається у розмірі 1/12 річної суми податку на прибуток.

Починаючи з березня авансові внески податку на прибуток сплачуються не пізніше 30 числа звітного місяця.

Проте, є винятки з цих правил. Так, платники, які за результатами минулого року не отримали прибутку, а за підсумками першого кварталу стали прибутковими, зобов’язані подавати декларації за півріччя, три квартали і рік та сплачувати податок за даними таких декларацій. Платники, які за результатами минулого року отримали прибуток, а за підсумками першого кварталу стали збитковими, подають декларації щокварталу і з другого кварталу не сплачують авансові внески, а сплачують податок за даними квартальних декларацій.

Не сплачуватимуть авансових внесків: новостворені підприємства, виробники сільськогосподарської продукції, неприбуткові установи (організації) та платники податків з доходом за останній звітний рік не більше 10 млн.грн..

Податок на прибуток вони будуть сплачувати на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році.
Для ІІ групи поменшає звітності

Починаючи з 2013 року для фізичних осіб-підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування (єдиний податок) та обрали для себе ІІ групу, запроваджується річний звітний період замість квартального. Відповідна норма передбачена Законом України від 20.11.2012 року № 5503-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків та зборів”. Це значно спростить процедуру ведення бізнесу, зменшить обсяг звітності для цієї категорії підприємців, а відтак, витрат часу на її складання.

Водночас, звертаємо увагу платників єдиного податку ІІ групи на те, що за звітний період - 4 квартал 2012 року – податкову декларацію необхідно подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду, тобто не пізніше 11 лютого 2013 року.

Декларація подається незалежно від того чи проводилась протягом звітного року підприємницька діяльність чи ні.
Потрібно врахувати при складанні Податкової декларації з плати за землю

Податкова звертає увагу, що при складанні Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) суб’єкти господарювання повинні врахувати наступне.

Нормативну грошову оцінку земель станом на 01.01.2013 за 2012 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,0, який відповідно до пункту 289.2 статті 289 Податкового кодексу України розраховано виходячи з індексу споживчих цін за 2012 рік - 99,8%.

Крім того, згідно змін, внесених Законом України від 20.11.2012 року № 5503 – VІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів” до пункту 275.1 статті 275 Податкового кодексу, на 7,9% підвищено ставки податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Роз’яснення з даного питання надано листом ДПС України від 16.01.2013 року № 906/7/17-3217.

Податкова декларація з плати за землю подається до 20 лютого звітного року.
Отримали спадщину чи подарунок - задекларуйте!

Шановні громадяни! Якщо протягом 2012 року Ви отримали спадщину (подарунки), то за наслідками звітного податкового року Вам необхідно подати до податкового органу за місцем свого проживання річну податкову декларацію про доходи.

При поданні декларації обов’язково мати при собі такі документи:

  • паспорт;

  • картку платника податків (ідентифікаційний номер);

  • документ, що підтверджує спорідненість платника податку із членами його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про укладення шлюбу, копію рішення органу опіки про встановлення опіки, тощо);

  • свідоцтво про право на спадщину чи нотаріально посвідчений договір дарування.

Граничний термін подання декларації про доходи – до 1 травня 2013 року.
Зміни в оподаткуванні доходів від продажу автомобілів з 2013 року

З 1 січня 2013 року набули чинності положення Податкового кодексу України про оподаткування доходів від продажу автомобілів, мотоциклів, мопедів.

Так, з початку року не обкладається податком дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, та/або мотоцикла, і/або мопеда.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох і більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна регламентовано ст.173 Податкового кодексу, в яку Законом України від 02.10.12 № 5413-VI внесено зміни.

Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Клименко пообіцяв фізособам повернути сплачений податок на нерухомість
Міндоходів вважає розумною законодавчу ініціативу, що передбачає відстрочку обов'язкової сплати податку на нерухомість для фізосіб...

Хто зобов’язаний подати декларацію?
Згідно з положеннями розділу IV Податкового кодексу України окремі категорії громадян зобов’язані подати річну декларацію про майновий...

ГРОМАДЯНИ МАЮТЬ ПРАВО ОТРИМАТИ ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ
Громадяни, які бажають отримати податкову знижку, подають декларацію за наслідками 2011 року до податкової інспекції за місцем постійного...

Чи можна надсилати покупцю податкову накладну в електронному вигляді?
Платник податку зобов’язаний надати покупцю на його вимогу підписану і скріплену печаткою податкову накладну. За вибором покупця...

ІНСТРУКЦІЯ щодо заповнення форми державного статистичного спостереження...
Звітним періодом для форми державного статистичного спостереження N 1-послуги (нерухомість), річна "Звіт про надання посередницьких...

Подання декларації державними службовцями
ДПС за місцем реєстрації, але виключно у випадках передбачених розділом IV Податкового кодексу України, а саме: у випадку отримання...

Тарнавська 272-62-89
З метою однозначного розуміння окремих положень податкового законодавства платниками податку на прибуток підприємств та керуючись...

Податок на нерухоме майно сплачують до 29 серпня 2013року
Нагадаємо, що Податковим кодексом України з 1 січня 2013 року введено в дію податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки....

З 1 січня 2013 року вступає в дію податок на нерухоме майно
З 1 січня 2013 року вступає в дію стаття 265 Податкового кодексу України про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки....

Молодіжний літній табір
Будь ласка, подайте інформацію про свою освіту, професійну діяльність та досягнення

Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
obuch.com.ua
Головна сторінка